Onze jongste kwam met dit idee….Mama had er een opdracht bij en ik ging op zoek. Het werd deze mega lekkere Chocolate Chip cookie taart. Ziet het er niet fantastisch lekker uit! Ik gebruikte een pan die meteen de oven in kon. Heb je deze niet dan schenk je het deeg over in een ovenschaal, ook prima. De diameter van de pan die ik heb gebruikt is 25 cm. Hoe kleiner de pan/schaal hoe langer deze in de oven moet, controleer dus regelmatig. Het is de bedoeling dat de taart net als het koekje, een lekkere zachte binnenkant heeft en een crunchy buitenkant.
Ingrediënten;
- 240 gram ongezouten roomboter
- 180 gram bruine basterdsuiker
- 90 gram kristalsuiker
- 2 eieren
- 280 gram bloem
- 1 theelepel baking soda
- 0,5 theelepel zout
- 1 theelepel vanille extract
- 100 gram witte chocoladedruppels (of gehakte chocolade)
- 100 gram pure chocoladedruppels (of gehakte chocolade)
Laat de boter in een (ovenbestendige koeken) pan op een middelhoog vuurtje volledig smelten tot het begint de borrelen. Zet het vuur zacht en voeg dan de bruine en witte suiker toe. Blijf goed roeren totdat je een glanzend suikermengsel hebt.
Laat dit circa 10 minuten afkoelen in de koelkast voordat je de eieren erbij doet, anders krijg je roerei en dit wil je niet hebben.
Voeg de vanille extract toe en 1 voor 1 de eieren. Roer dit goed door elkaar.
Voeg nu de bloem, bakingsoda en zout toe en maak er een mooi deegje van. Voeg nu de chocolade stukjes toe en schep dit goed door elkaar. Verdeel het deeg gelijkmatig in de pan/schaal. Gebruik je een ovenschaal, vet deze dan lichtjes in met boter.
Bak de grote koek in een voorverwarmde oven van 180 graden in circa 30 minuten mooi bruin. De randen worden lekker crunchy maar de binnenkant hoort nog zacht te zijn. De koek is nog zacht als het uit de oven komt maar het wordt vanzelf iets steviger. Laat de koek circa 20 minuten iets afkoelen en serveer met een bolletje ijs en aardbeien.