Wist je dat het ontzettend makkelijk is om Chinese kip zelf te maken? Iedereen gebruikt natuurlijk zijn of haar eigen recept. En ook met dit recept heb ik lang moeten experimenten om tot dit heerlijke resultaat te komen. Een echte aanrader, aangezien iedereen dit wel lekker vindt.
Ingrediënten voor 5 personen:
- 4 kippenbouten met vel, schoongemaakt
- 1 theelepel gemberpoeder
- 6 volle eetlepels hoisinsaus
- 2 volle eetlepels honing
- half dopje Chinese rijstwijn
- 3/4 theelepel zwarte peper
- 3 teentjes knoflook uit de pers
- 3/4 theelepel five spice kruiden
- halve theelepel adjie-no-moto
- 400 ml water
Doe de kippenbouten in een kom en doe hier alle kruiden bij (behalve het water). Meng dit goed met je handen. Ik doe dit meestal een avond van te voren, zodat de kruiden goed kunnen intrekken. Verwarm de oven voor op 180 graden. Doe een bakplaat in de oven en giet daar het water in. Daarboven plaats je het ovenrooster en hierop leg je de kippenbouten.
De kruiden druppelen zo uit de kip op de bakplaat, welke dus gevuld is met water waardoor je een heerlijk jus krijgt, voor over je kip.
Na ongeveer een half uur, keer je de kippenbouten om en laat je ze nog circa 45 minuten in de oven bakken.
Laat de kippenbouten goed afkoelen voordat je ze in stukken snijdt, anders krijg je ze niet mooi in stukjes gesneden.
Lijkt me een heerlijk recept! Alleen…..ik ben zelf kok, maar is het heel raar als ik zeg dat ik nog van z’n never-nooit-nie van adjie-no-moto heb gehoord?
Nee hoor, helemaal niet raar. Ik gebruik het in mijn gerechten zo min mogelijk, want het is een smaakversterker. Ik weet niet of je wel eens van Vet-sin hebt gehoord (ook een smaakversterker dat veel in de Chinese keuken wordt gebruikt)
Gisteren het recept uitgeprobeerd en het is erg lekker geworden. Thanks for sharing
Oh wat leuk! Echt super dat je een reactie achter laat!
Goedemorgen, kan ik dit recept ook met kippendijstukken maken? Zo ja, hoeveel heb ik er nodig?
Hi,
Wat als je rijstwijn en adjie – no- moto weglaat?
Wat zijn de vervangers hiervan?
Hoi Karishma, ik zou deze ingrediënten dan weg laten en niet vervangen door iets anders. X
Hi Aruna!
De kip was echt super lekker!
Dankjewel voor je recept!?
Het lijkt echt alsof het van de Chinees komt!?
Veel liefs,
Chalinie
Wat leuk te horen Chalinie! Dank je wel!
Vandaag gemaakt, echt heerlijk, ik heb alleen een aantal ingrediënten vervangen,
De hoisinsaus heb ik Teriyaki saus voor gebruikt,
Adjie jo moto vervangen door vetsin
Rijstwijn vervangen dook sake
En als extra wat kaneelpoeder toegevoegd
Oeh klinkt ook erg lekker!
Ajinomoto is hetzelfde als ve-tjin.Niet zo best voor je hart en als je een goede kok bent niet nodig. Is een smaakversterker..Rijstwijn shaoxin gewoon chineese kookwijn bij de toko.Tis niet moeilijk iedereen kan het.Er zijn hier koks bij die het verschil niet eens weten.
Beste Roy, inderdaad je hebt helemaal gelijk! Ik gebruik het zeer weinig in mijn gerechten, bijna niet. Ik zal het de volgende keer weg laten, kijken wat het met de smaakt doet. Gr,Aruna
Wat zou je hier bij serveren? Ik heb nog nooit zo iets bij de Chinees gehaald. Iets met rijst? Alvast bedankt!
Hoi Irma, je kunt dit bestellen in een Surinaams Chinees restaurant en is echt heerlijk. Inderdaad rijst vind ik zelf erg lekker erbij, met wat gewokte groenten of nasi/bami kan hier ook prima bij. X